Leden 2017

...další proměna...

29. ledna 2017 v 7:41 | Pelíšková |  Náš domov

Krásné mrazivé ráno přeji všem. Tak už se konečně mohu pochlubit dokončenou kuchyní. :) Byla to docela dřina, ale pro mě je výsledek velmi pozitivní.

A proč ta změna?

Vždyť to všechny dobře známe, v mládí, když se rozhodneme žít se svým partnerem, nemáme moc financí a už vůbec ne představu o svém vkusu. Kdysi se koupily obklady co nejlevnější ve stylu halabala. Celý náš bytový prostor vlastně byl tak trošku halabala. Jedno společné to ale mělo. Zelenou barvu. :)

No a v posledních asi pěti letech jsem se zamilovala do starých věcí. Vdechnout nový život nečemu, co už jiný nechce....

A tak také došla řada na mou kuchyňskou linku. Na vyhození určitě nebyla a tak přišel nápad. Nu, posuďte sami.:)

Takto vypadá linka po mém zásahu...A takto vypadala před...Tak a ještě takový malý bonus. Takto vypadaly kachličky, než jsem se do nich pustila... :)


Tak takhle teď vypadá moje "nová " kuchyňská linka. :) Krásný den a PÁÁÁÁÁ Petra :)


Tapetování

14. ledna 2017 v 21:39 | Pelíšková |  Náš domov

Krásný sobotní večer všem. . .

Tak u nás jsou zase změny. Rozhodla jsem se sobotní odpoledne strávit prací. :) Naše tři díťata mají pokojíčky v podkroví a protože jsou to čuníci :), zeď kolem schodiště byla příšerně uťapaná. A když říkám příšerně, tak myslím opravdu příšerně. Proto jsem ani tentokrát nenafotila PŘED a PO. :) Rozhodla jsem se proto kolem schodiště použít vinylovou tapetu, protože jak píší odborníci, je omyvatelná! :) Snad se nám ta proměna povedla. :)

Fotila jsem jen mobilem, tak omluvte kvalitu. Foťák mi nějak stávkuje, potvora. :)
A tady je pohled z obývacího pokoje. Nu, co myslíte ? Já doufám, že se nám to aspoň trošinku povedlo a snad budu mít alespoň na nějaký čas pokoj od uťapané zdi. :)

Přeji všem krásný zbytek víkendu.( Já musím zítra do služby :( ). Pááá Petra

Prosinec 2016

8. ledna 2017 v 21:09 | Pelíšková |  co bylo, je a bude . . .

Krásný večer.....

Po velmi dlouhé době se jdu pochlubit s novinkami od nás. Prosinec byl pro mě velmi náročným obdobím. Ale co si budeme povídat, od září, kdy všechny tři děti nastoupily opět do školy, je to pro mě jeden velký kolotoč. :)

Prosinec ale obzvláště rychle utíkal. Přípravy na Vánoce, pečení cukroví, nakupování za Ježíška, úklid a zase úklid, však to všechny dobře znáte. :)

Jako správná ženská jsem si ještě vymyslela renovaci a předělávku jídelního koutku. Nooo, manžel nebyl moc nadšený, co Vám budu povídat. :D Tak tedy pár Prosincových střípků od nás...Manžel jako čert pro celou vesnici.Nejstarší syn už se letos také vydal do ulic.
Část mého cukroví...Také jsem podle návodu šikovných maminek umotala svítící koule...No a začal nám advent...

Náš původní jídelní kout...
A teď už samotná předělávka...
Židle jsou po mé prababičce, takže prošly náročnou úpravou za pomoci mého manžela samozřejmě. :)Na mně bylo ušít podsedáky...
Tady je pěkně vidět, jak jsme se židlemi pracovali. Nejdříve jsme obrousili starý nátěr. Potom židle dostaly nový bílý kabátek. Následovalo zase obroušení = patina a nakonec vrchní lak. :)

Hoj, ty Štědrý večere....
a Vánoce jsou bohužel za námi...A máme tu leden a já jsem si slíbíla, že letošní rok nebudu zanedbávat svůj blog a polepším se. :) Doufám, že se Vám u nás líbilo a budu se těšit příště. Všem také dodatečně přeji hodně štěstí, zdraví a lásky v NOVÉM ROCE 2017 !

Pááááá Petra