Únor 2016

Kabelkománie...

24. února 2016 v 11:06 | Pelíšková |  Šití


Krásný den všem. Jistě všichni dobře víme, že se v poslední době hodně rozmohlo šití kabelek, tašek a různých taštiček. Nesmím být pozadu, tak jsem se do jedné také pustila. Ve svých zásobách jsem objevila ještě dosti velký kousek rifloviny, tak šup do práce.


V kombinaci s jemnými kvítky se mi docela zalíbila...
Ještě mi kousek látky zbyl, tak se pustím ještě do kosmetické taštičky, která nesmí v žádné kabelce chybět. :)
Děkuji všem za návštěvu a přeji hezký den. PÁÁÁ PETRA

Zajdové...

20. února 2016 v 14:58 | Pelíšková |  ŠitíZdravím všechny zpřízněné dušičky. Dnes jsem se rozhodla pustit se naplno do velikonočních příprav. V první řadě bylo nutné umýt okna po vánočních výzdobách. Jde to rychle, já používám jen vodu s šamponem na vlasy, švédskou utěrku a hlavně stěrku. Paráda! Okna jsou umytá za pár minut.:) Máte taky nějaký fígl na mytí oken?

Dalším bodem byla výzdoba. Nedávno jsem někde na internetu narazila na krásné šité zajíčky. Tak jsem si namalovala střih a pustila se do nich. :)


První byl na zkoušku, jestli vůbec ten můj zamýšlený střih půjde zrealizovat, ale posuďte sami. Dřevěné stojánky mi zbyly z vánočních stromečků, které jste tu už také viděli...


Druhý do party ...


A tady už jsou "kluci" na svém místě. :) Ještě mě čeká další výroba, protože i babičkám se líbí... :)
Tak já jdu pokračovat, všem přeji krásný zbytek víkendu. PÁÁÁ PETRA

Zamilovaná . . .

18. února 2016 v 20:53 | Pelíšková |  Šití


Opět zdravím ze zamračených Mašovic u Znojma. Už 14 dní mám doma kouzelné rámečky, které jsem si objednala od jedné šikulky na FB. Pořád mě nějak nenapadalo, jak je využít. ( HLAVNĚ ŽE JSEM JE NUTNĚ POTŘEBOVALA :) ) Protože už všichni víte, že miluji paličkované obrázky od mé babičky, volba byla jasná. :)
Také jste se již dozvěděli, že červená je prostě MOJE...


Srdíčková látka mi tu leží už pěkně dlouho, tak bylo načase ji také využít. A kdy jindy než na jaře. :). Na tomto prostírání jsem si vyzkoušela "francouzský lem". Šlo to parádně.


Nesmí chybět ani polštářky a obývací pokoj je zase jako nový. :) Jen ještě to jaro aby co nedříve zaklepalo na naše vrátka.Pro dnešek se s Vámi loučím a brzy zase PÁÁÁ. PETRA


... kosmetická taštička ...

17. února 2016 v 11:35 | Pelíšková |  Šití


Já vím, že jsem slíbila, že budu ležet v posteli a odpočívat, ale když já se tak hrozně nudím:)
Na chvilinku..., opravdu jen na chvilinku jsem si odskočila k šicímu stroji a vyzkoušela vygooglovaný návod na kosmetickou taštičku.
Protože nebylo moc času ( mám ležet v posteli :) ), nijak jsem ji nezdobila, jen jsem nutně potřebovala vyzkoušet ten návod :)

Příště se s ní mnohem více " pomazlím " ...


Vracím se do pelíšku a přeji krásný den. PÁÁÁ PETRA

Předlohy pro vyšívání

16. února 2016 v 11:20 | Pelíšková |  Návody, předlohy, nápady


Zdravím všechny šikulky, maminky a blogerky, které zavítají na mé stránky. Venku začíná jaro - alespoň u nás na Znojemsku to tak vypadá... Bohužel trávím čas v posteli, naštěstí už ve své a ne na nemocničním lůžku. Nějaký čas to ale ještě potrvá, než budu zase fit. Proto dnes nepřidám nic z mého tvoření, ale mám pro Vás pár předloh na vyšívání, které jsem si nasyslila. Některé jsem již použila i já, některé teprve čekají na vhodné využití.
Všechny předlohy jsou samozřejmě stažené z internetu, u některých je i webová adresa, ostatní jsou z Pinterestu.

Tak šikulky - tvořte, vyšívejte a radujte se z přicházejícího jara. PÁÁÁ PETRA